Zgubiłeś coś? Przyjdź do Biura Rzeczy Znalezionych!

Data: 31-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zgubiłeś coś? Przyjdź do Biura Rzeczy Znalezionych!

Każdy z nas kiedyś zgubił ulubioną bądź cenną rzecz. Znamy to uczucie, kiedy pozostajemy bez telefonu, w którym jest wiele kontaktów, zdjęcia ukochanych osób czy też ważne dla nas sms-y. Znamy to uczucie, gdy gubimy pieniądze, portfel czy klucze… W Starostwie Powiatowym działa Biuro Rzeczy Znalezionych, część zagubionych przez państwa przedmiotów trafia właśnie do nas!

Obecnie znajduje się tu 40 znalezionych rzeczy. Zachęcamy do kontaktu – być może klucze, telefon, rowery, wózki czy gotówka, które zgubiliście, znajdują się właśnie tutaj!

W ostatnim czasie, dzięki zaangażowaniu pracowników Starostwa, udało odnaleźć sześciu właścicieli telefonów. Torba podróżna, laptop i rower również trafiły do swoich właścicieli.

Pan Janusz był bardzo zaskoczony, gdy pracownicy Starostwa zadzwonili do niego z pytaniem, czy nie zgubił telefonu: - Jestem bardzo szczęśliwy i zaskoczony, że odzyskałem rzecz, o której myślałem, że utraciłem na zawsze. Zostawiłem telefon na masce samochodu. Gdy zorientowałam się, że go nie ma, dzwoniłem na własny numer, nikt nie odpowiadał, spisałem go już na straty – mówi pan Janusz.

Pani Bożena również nie mogła uwierzyć, gdy usłyszała, że jej ulubiony Iphone się znalazł. - Myślałam, że to jakiś żart, że ktoś mnie po prostu wkręca. Kupiłam już nowy telefon, ale bardzo się ucieszyłam, że ten się odnalazł – opowiada pani Bożena.

- W Biurze Rzeczy Znalezionych mamy naprawdę cenne rzeczy. Jest telefon – jeden z nowszych modeli, którego właściciela nie możemy namierzyć, gdyż znajduje się on w stanie ustawień fabrycznych, jest tablet, w którym również nie mogliśmy znaleźć żadnych danych, które doprowadziłby nas do odnalezienia właściciela – informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski. - Zachęcam osoby, które zgubiły tablety, telefony, klucze i inne przedmioty do odwiedzenia Urzędu. Być może uda się odzyskać utracone rzeczy. Wystarczy je opisać, wskazać charakterystyczne cechy przedmiotu, bądź przedstawić dowód zakupu – zachęca starosta.

Biuro Rzeczy Znalezionych znajduje się na parterze, w pokoju nr 17 Starostwa Powiatowego w Pile. Informację można uzyskać pod numerem tel. 67 210 93 83.